Výzkumák

Náš Výzkumák je učebna sloužící převážně k praktickým vzdělávacím aktivitám, při nichž žáci a studenti provádějí experimenty, měření a pracují s počítači.

Vzdělávací programy ve Výzkumáku mohou nějak navazují na pořady v planetáriu nebo rozšiřovat školní výuku přírodních věd, zejména fyziky. Žáci v učebně pracují s moderními pomůckami pod dohledem lektora. K vybavení dále patří projekční technika a umyvadlo se zdrojem pitné vody.

Jsou zde k dispozici např. mikroskopy, sady demonstračních pomůcek, elektronické senzory a další vybavení pro názorné vysvětlení přírodních jevů.

Pro smysluplnou práci ve Výzkumáku se standardně počítá s kapacitou asi poloviny školní třídy, tedy s počtem max.16 žáků.

Nabízíme tyto aktivity:

Robohrátky pro rodiče s dětmi
Ze stavebnice Lego Mindstorms si budete moci sestavit jednoduché, ale funkční roboty a zároveň si vyzkoušíte jejich programování. Robohrátky se standardně konají o víkendech v odpoledních hodinách jakou součást programu pro širokou veřejnost.
 
Vědcem na zkoušku
Chtěli jste se stát vědkyní či vědcem? Nebo jste si chtěli práci vědce alespoň vyzkoušet? S námi můžete. Vezměte rodinu, přátelé, nebo přijďte klidně sami a vyzkoušejte si počítání průduchů, studium pletiv, anatomii rostlinných orgánů, morfologii hmyzu, nebo si přineste vlastní vzorky a jen tak si pozorujte. Své objevy si můžete i vyfotit. Nejlepší fotografie budou součástí plánované výstavy mikrofotografií v roce 2019. Rezervujte si svůj mikroskop na webových stránkách!