Přednášky a semináře

Přednáškový cyklus
Přednášky se konají pravidelně od září do června každou druhou středu v měsíci od 17 hodin v přednáškovém sále (Kinosále). Přednášející jsou odborníci, kteří se danému tématu věnují profesionálně. Většina přednášek je z oblasti astronomie, astrofyziky a kosmonautiky, ale nevyhýbáme se ani jiným vědeckým oborům. Délka trvání je přibližně 90 minut včetně času určeného pro dotazy posluchačů. Záznamy některých přednášek jsou dostupné na YouTube kanálu Planetária Ostrava.

 

Ostravský astronomický víkend
Od roku 1993 pravidelně pořádáme podzimní Ostravský astronomický víkend (OAV). Tradici jsme porušili jen v roce 2020 kvůli pandemii. Semináře jsou věnovány vždy jednomu tématu a jejich náplní jsou přednášky prezentované odborníky z významných vědeckých a vzdělávacích institucí. Stálým hostem je známý vědec a popularizátor Jiří Grygar.

 

Seminář ASTRO@OSTRAVA
Tradiční seminář pořádá Amatérská prohlídka oblohy (sekce České astronomické společnosti) ve spolupráci s Planetáriem Ostrava. Jedná se o setkání astronomů amatérů i profesionálů. Vybrané přednášky semináře jsou přístupné i široké veřejnosti.