Praktické informace

Částka za vstupenky zakoupené přes náš rezervační systém na pořady s datem od 12. října vám bude automaticky vrácena na účet.

Do 31. 12. 2020 prodlužujeme platnost našich dárkových vstupenek s původním datem využití do 30. června.

 

Důležité upozornění pro tělesně znevýhodněné návštěvníky

Prostory pro návštěvníky jsou v budově Planetária Ostrava většinou bezbariérové. Pohyb po budově usnadňuje výtah, s jehož pomocí se návštěvníci dostanou zejména do prvního patra, kde se nachází Sál planetária. V Sále planetária je třeba překonat 1-2 schůdky k místu vhodnému pro vozíčkáře. Problém v tomto sále může nastat při větším počtu vozíčkářů.

Vstup do kopulí s dalekohledy, kde se konají veřejná pozorování, může být pro tělesně postižené velmi obtížný a pro vozíčkáře prakticky nemožný (po relativně úzkých schůdkách, které vedou z prvního patra nahoru do kopule). Při pozorování v kopulích s dalekohledy je dále třeba kousek vylézt na žebřík, protože okulár dalekohledu je relativně vysoko.

 

Možnost občerstvení

V přízemí budovy vedle recepce najdete automat na nápoje a automat s malým nezdravým občerstvením. V nejbližším okolí můžete navštívit restaurace Myslivna, U Zlatého Lva, U Jarošů, pizzerie U Čestmíra a restaurace v prostorách hypermarketu Globus.