Jak se k nám dostanete

Naplánujte si cestu k nám na kole, pěšky nebo autem na Mapy.cz, případně použijte GPS souřadnice: 49°50'14.332"N, 18°8'42.020"E.

 

Pěšky / MHD

Provoz autobusu 90, který zajížděl přímo do areálu Planetária Ostrava, je od 2. ledna 2021 Dopravním podnikem Ostrava zrušen.

– Můžete dojet na zastávku „Studentské koleje“, kde je konečná autobusů č. 20, 37 a 40, odtud vede jedna z cest k Planetáriu. Nedoporučujeme se striktně držet zelené turistické značky kvůli složitému terénu, hlavně v období deště.

Na toto místo se dostanete také pěšky přes areál VŠB od zastávky „Rektorát VŠB“, kde zastavují tramvaje č. 7, 8, 17 a autobusy č. 20, 47, 75.

 

Delší, ale celá po asfaltové cestě je trasa ze zastávky „K Myslivně“ autobusů č. 37 a 58. Doporučujeme ji při deštivém počasí.
 

Trasa ze zastávky autobusu č. 46Krásnopolská“ je sice výrazně kratší, ale vhodná za suchého počasí a je i „trochu terénní“. Od zastávky pokračujte směrem na Krásné pole po hlavní cestě, stezka odbočuje asi po 150 metrech mírně doleva k lesu a pak lesní cestou, po lávce přes potok a dále až k Planetáriu.
 

Pro turisty tady máme ještě trasu ze zastávky „Hájkovická“ autobusu č. 46 v Krásném poli. Tato trasa je také vhodná spíše za suchého počasí.

 

V případě chůze po nezpevněných cestách doporučujeme vhodnou obuv a ve večerních hodinách svítilnu.

 

Na kole

Doporučujeme značenou cyklostezku Q z konečné zastávky autobusů Studentské koleje. Vede k nám i neznačená zpevněná komunikace z ulice V Zahradách. Obě cesty jsou vhodné i pro pěší. U budovy Planetária máme dostatek stojanů pro vaše jízdní kola. Stanici pro sdílená kola NEXTBIKE najdete vpravo před areálem Planetária.

 

Autem

Vzhledem k naší poloze jde o nejpohodlnější a nejčastěji využívaný způsob dopravy do Planetária. Jedinou příjezdovou komunikací je odbočka ze silnice spojující Ostravu-Porubu a Krásné Pole (ulice Krásnopolská). Je možné parkovat před areálem Planetária a podél příjezdové komunikace. V areálu Planetária je povoleno parkovat pouze zaměstnancům a pozvaným hostům.

 

Autobusy se mohou otočit na točně před budovou Planetária.