Jak se k nám dostanete

Naplánujte si cestu k nám autem, na kole nebo pěšky na Mapy.cz, případně použijte GPS souřadnice: "49°50´14,75", "18°08´40,35".

 

MHD

(pozastaveno) Přímo do areálu Planetária Ostrava můžete přijet autobusem 90, který vyjíždí ze zastávky Poruba vozovna.
Aktuální jízdní řád najdete na stránkách Dopravního podníku Ostrava v sekci Informace pro cestující.

Je také možné dojet na zastávku Studentské koleje, kde je konečná autobusů 20, 37, 40 a 61 a odtud vede zelená turistická značka do blízkosti Planetária. Pohodlnější je značená zpevněná cyklostezka (viz níže).

Další možností je zastávka Rektorát VŠB, kde zastavují tramvaje 7, 8, 9 a 17 a autobusy 20, 47, 75 a 61. Odtud po zelené turistické značce do blízkosti Planetária kolem zastávky Studentské koleje.

Cesta ze zastávky U Zahrádek od autobusu 46 je sice výrazně kratší, ale o něco méně pohodlná. Od zastávky pokračujte po modrobílé turistické značce, která zpočátku vede podél silnice směrem na Krásné Pole. Stezka odbočuje asi po 200 metrech mírně doleva k lesu a pokračuje po lesní cestě, po lávce přes potok a dále až k Planetáriu.

Pokud nepřijedete autobusem 90 přímo do areálu Planetária, jdete vždy po lesem po nezpevněných cestách. Doporučujeme vhodnou obuv a ve večerních hodinách svítilnu.

 

Na kole

Doporučujeme značenou cyklostezku Q z konečné zastávky autobusů Studentské koleje. Vede k nám i neznačená zpevněná komunikace z ulice V Zahradách. Obě cesty jsou vhodné i pro pěší.

U budovy Planetária máme dostatek stojanů pro vaše jízdní kola.

Stanici pro sdílená kola NEXTBIKE najdete vpravo před areálem Planetária vedle autobusové zastávky MHD.

 

Autem

Vzhledem k naší poloze jde o nejpohodlnější a nejčastěji využívaný způsob dopravy do Planetária. Jedinou příjezdovou komunikací je odbočka ze silnice spojující Ostravu-Porubu a Krásné Pole (ulice Krásnopolská). Je možné parkovat před areálem Planetária a podél příjezdové komunikace.

V areálu Planetária je povoleno parkovat pouze zaměstnancům a pozvaným hostům.

 

Autobusy se mohou otočit na točně před budovou Planetária.