Hravé aktivity

Dětem i jejich rodičům, kterým nestačí se jen koukat, nabízíme i několik praktických aktivit. Konají se obvykle ve Výzkumáku (učebně) nebo v Galerii Mira. Počet účastníků je poměrně malý, v případě zájmu tedy neváhejte s včasnou rezervací.

Robohrátky pro rodiče s dětmi
Ze stavebnice Lego Mindstorms si budete moci sestavit jednoduché, ale funkční roboty a zároveň si vyzkoušíte jejich programování.

Vědcem na zkoušku
Chtěli jste se stát vědkyní či vědcem? Nebo jste si chtěli práci vědce alespoň vyzkoušet? S námi můžete. Vezměte rodinu, přátelé, nebo přijďte klidně sami a vyzkoušejte si počítání průduchů, studium pletiv, anatomii rostlinných orgánů, morfologii hmyzu, nebo si přineste vlastní vzorky a jen tak si pozorujte. Své objevy si můžete i vyfotit. Nejlepší fotografie budou součástí plánované výstavy mikrofotografií v roce 2019.

Umělcem na zkoušku
Přijďte si k nám vyrobit netradiční vánoční dárek s astronomickou tématikou. Odnést si můžete vlastnoručně vyrobené magnetky, svícen, dárkovou krabičku nebo ozdoby na vánoční stromeček. Součástí tvoření je také prohlídka Experimentária a sleva na pořad v Sále planetária