Galerie Mira

interiér Galerie Mira

Galerie Mira je pojmenována podle dvojhvězdy v souhvězdí Velryby. Mira znamená latinsky nádherná, udivující nebo výjimečná.

Tato adjektiva vystihující svět přírody, svět vědy i svět umění jsou inspirujícími kritérii pro výběr děl prezentovaných v galerii a také charakterizují záměr galerie: vystavovat kvalitní výtvarnou tvorbu reflektující vztah vědy a umění. Galerie Mira - dvojhvězda vědy a umění.

Vernisáže

Aktuální výstava

Proběhlé výstavy

 


Vernisáže

Fotografie z vernisáží naleznete v naší online fotogalerii.

 


Aktuální výstava

Pohledy do vesmíru z Evropské jižní observatoře

Fotografie objektů ve Sluneční soustavě, v naší Galaxii až po vzdálené světy cizích galaxií pořízené na jedné z nejvýkonnějších observatoří světa na Mt. Paranalu v Chile. Observatoř provozuje Evropská jižní observatoř, jejímž členem je i Česká republika. Produkce: Astronomický ústav AV ČR, Evropská jižní observatoř.

Watching the Universe from the European Southern Observatory

Objects in the Solar system, in our Galaxy and in alien worlds of far away galaxies in photos obtaine,a at one of the most powerful and productive world observatories on Mt. Paranal, Chile. The observatory is operated by the European Southern Observatory, where the Czech Republic participates as a member. Produced by: the Astronomical Institute of the ASCR, European Southern Observatory


 

 


Proběhlé výstavy

 

Fotografie z vernisáží naleznete v naší online fotogalerii.

 

 

Kurátoři galerie:

Mgr. Dáša Lasotová, Ph.D., lasotova@centrum.cz

Mgr. Milan Cieslar, PhD., milan.cieslar@osu.cz

05_Dialogovy_list-osmismerky

Fotogalerie

Ministerstvo školstí, mládeže a tělovýchovy
Evropská unie
OP Výzkum a vývoj pro inovace