Astronomický kurz

Astronomický kurz skončil. Další ročník bude otevřen v říjnu 2017.

 

Astrokurz

Astronomický kurz vám ukáže cestu k poznávání vesmíru. Během jednotlivých lekcí se dozvíte jak to vypadá na planetách Sluneční soustavy, pochopíte proč hvězdy svítí, co se s nimi děje během života i na jeho konci a získáte mnoho dalších zajímavých informací o dějích ve vesmíru. V neposlední řadě se seznámíte s lidmi, kteří mají stejný zájem a chtějí si o vesmíru povídat nebo jej pozorovat a zkoumat…

Součástí Astronomického kurzu ale nejsou jen přednášky. Za jasných večerů probíhá pozorování oblohy, účastníci kurzu se učí orientaci v souhvězdích, zkoušejí práci s astronomickým dalekohledem a pozorují objekty blízkého i vzdáleného vesmíru. To vše s asistencí zkušeného lektora a pozorovatele.

Účastníci kurzu

  • mají přístup k elektronické verzi přednášek,
  • v průběhu kurzu dostanou učební text,
  • mohou navštěvovat pravidelné středeční přednášky nebo se účastnit dalších akcí, které pořádá Planetárium Ostrava (např. Ostravský astronomický víkend, pravidelné přednášky apod.).

 

Cena celého ročníku je 1500 Kč. V ceně je 23 přednáškových lekcí, 3 lekce v Sále planetária s orientací v souhvězdích a pozorování Slunce a skutečné oblohy dalekohledem (podle počasí).

Přístup k elektronické verzi přednášek zde.


Fotogalerie

Ministerstvo školstí, mládeže a tělovýchovy
Evropská unie
OP Výzkum a vývoj pro inovace